הדרך שלי על קצה המזלג

הדרך שלי כשף התחילה, למעשה, עוד לפני שהייתי מודע לכך, כילד שהתענג על מטבחה של אם – בשלנית נהדרת. אמא שלי הטביעה בי את ההערכה ואת המחויבות לחומרי גלם איכותיים – כבסיס לכל תבשיל או מנה.

גדלתי להורים ישרים והגונים, אנשי עבודה שהרוויחו את לחמם בזיעת אפם. הם חינכו אותי לעמול לשם ההצלחה, לא לקבל דבר כמובן מאליו ולהוקיר תודה על כל יום של טוב, בריאות ויצירה.

לעולם המסעדנות והבישול נכנסתי דווקא בשל אהבתי לארח – לגרום לאנשים לשמוח, לחייך, ליהנות , זה הופך אותי לשותף בחוויית הבילוי שלהם …
בשנת 1985 כשהייתי בן 25 פתחתי, עם שותפתי דאז, מסעדה קטנה ברחוב אבן גבירול, בשם “קרן”. במסעדה היו 16 מקומות ישיבה ומטבח שגודלו קטן יותר ממטבח ההכנות שלנו ב”יפו תל-אביב…

מכיוון שמעולם לא למדתי בישול באופן פורמאלי – נסעתי להתלמדויות קצרות, של עשרה ימים לכל היותר, אצל שפים שונים בצרפת במסעדות 3 כוכבים. באחת המסעדות נולד החלום שלי למסעדה הבאה. ואכן, לאחר שנים ספורות, עברה “קרן” להתגורר בבית עץ היסטורי ומשופץ, במושבה האמריקאית ברחוב אילת ביפו והיוותה במשך שנים פנינה ייחודית.
עם השנים, התפתחה קרן ממסעדה שהגישה אוכל צרפתי בסגנון “”nouvelle cuisine למקום בו פיתחתי את המטבח האישי שלי – מטבח שבו המוצרים המקומיים על-פי עונתם הטבעית, משמשים חומרי גלם בשיטות בישול והגשה מהמטבח הצרפתי. השילוב הזה, שנראה היום כל כך טבעי, היה מהפכני לאותה עת ושינה את התפיסה הקולינרית המקומית.
את קרן סגרנו אחרי 17 שנות פעילות, בשנת 2002.

בשנת 1994 פתחנו את דיקסי גריל בר. דיקסי הטביעה זה מכבר שפה קולינארית של עצמה. ב-2006 פתחנו את פילדלפיה, האחות הקטנה והזריזה של דיקסי. אני גאה בדיקסי ובצוות שמוביל את דיקסי ומשמר אותה כמסעדה מובילה בארץ בכל קנה מידה.

בשנת 2011 פתחנו את דיקסי קלאסיק בראשון לציון ובשנת 2012 את יפו תל אביב – מסעדת שף המסכמת את המסע הקולינרי שלי מאז ועד היום.

אני מרגיש בר מזל (אמא שלי הייתה מוסיפה “בלי עין הרע”). זכיתי בהורים שגידלו אותי באהבה אין סופית, זכיתי באשה נפלאה ובילדים מקסימים, זכיתי להגשים חלומות שלי, להיות מעורב בפרויקטים שונים ביוון ובארה”ב, להנחות תכניות טלוויזיה, ולכתוב ספרים על אוכל שאני אוהב, ובעיקר עם אדם שאני אוהב – אלי לנדאו, חבר ושותף לדרך שלי. הפרידה מאלי, בחודש יוני 2012, עם מותו, קשה לי כל יום.
"הקייטרינג" הוא החיבור של העשייה שלי עד היום, הניסיון, הרצונות והטעם האישי ביחד עם אהבה גדולה לאנשים ולאירוח.

אנחנו מאמינים שאוכל הוא הדרך לליבם של אנשים. אוכל הוא לא רק צורך הישרדותי; הוא גם מקור לנחמה, דרך להביע אהבה ותשוקה והוא מחבר בין אנשים ותרבויות. אוכל הפך במהלך ההיסטוריה לאלמנט בילוי מרכזי, כשהחוויה הכוללת, שמלווה את האוכל, הולכת ותופסת מקום לא פחות חשוב.

הקייטרינג של שף  חיים כהן הוא אנסבל מדהים של כמה עולמות שמביאים איתם רעיון אחד שהוא אירוע קולינרי בלתי נשכח.
אנו רואים חשיבות עליונה לנושא סביבת העבודה בקייטרניג ומאמינים באווירה טובה והתנהלות חברית / משפחתית בין כל אנשי הצוות. כזו אשר תייצר לבסוף הרגשה של ‘בית  ומשפחה אצל הצוות.

סביבת עבודה נעימה תייצר אווירה טובה ורגועה אצל הצוות, תחושת שייכות וכיף.
האווירה הטובה והנעימה שתתנהל ותפעל בצוות שלנו תשרה תחושה נעימה על כל אורח שמגיע לאירוע והיא שתגרום לאורחים שלכם לזכור את האירוע זמן רב אחרי שהסתיים.